Koordinatörlükten Mesaj

/Koordinatörlükten Mesaj
Koordinatörlükten Mesaj 2019-08-09T01:42:38+03:00

Koordinatörlükten mesajSevgili Öğrenciler,
Orta öğretimi başarıyla tamamladınız, yüz binlerce adayla yarıştınız, zorlu sınavlardan geçtiniz ve nihayet bütün bu yorgunluklarınıza değecek şekilde bu gün burada, bizimle birliktesiniz. Artık Ankara Üniversitesi öğrencisi olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum.

Değerli öğrenciler,
İnsan hayatında çeşitli geçiş dönemleri vardır: Aileden okula (ilkokula) , çocukluktan ergenliğe, okuldan iş ve çalışma hayatına, bekarlıktan evliliğe geçiş gibi çeşitli geçiş dönemleri vardır insanın yaşamında. Bu geçiş dönemlerinde her zamankinden biraz daha fazla zorlanabiliriz ama sürecin sonunda daha yeterli ve olgun bireyler haline de dönüşürüz. Bugün sizin içinde bulunduğunuz durum gibi, Liseden mezun olduktan ve belki de ilk kez ailelerinizden ayrılarak üniversite öğrenimine başlamak da insan hayatında böylesine önemli bir geçiş dönemini içermektedir.

Üniversite öğrenimine başladığınız bu yeni dönemde daha önce tanımadığınız çok sayıda insan tanıyacak, hayatınız boyunca devam edecek yeni dostluklar kuracak, bu süre içerisinde kimi zaman sevinçli kimi zaman endişeli günleriniz olacaktır. Karşılaşacağınız yeni durumlar ve hatta zorluklar sizi korkutmasın; bu koşullar sizin başetme becerilerinizin daha da gelişmesini sağlayacak ve bu sürecin sonunda çok daha yetkin bireyler olarak hayata atılacaksınız. Biz, bu geçiş sürecini daha rahat atlatmanıza ve uyum sağlama sürecinize destek olmak için çalışacağız.

Üniversitemizin bütün yöneticileri, öğretim elemanları ve çalışanları olarak, öğrencilik yıllarınız boyunca sizin kişisel ve mesleki gelişiminize katkıda bulunmak için her türlü çabayı harcayacağız. Bütün öğrencilerimizi, üniversitemizin size sağladığı olanakları tanımaya ve bunlardan yararlanmaya çağırıyorum.

Üniversite yıllarında akademik çalışmalarınızın yanı sıra, sizden sosyal ve kültürel etkinliklere de aktif olarak katılmanızı istiyorum. Bu tür etkinliklerle katılarak kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Ankara Üniversitesinde öğrenim gören siz değerli öğrencilerimiz, üniversite öğrenimlerini başarıyla tamamladığınızda, düşünen, sorgulayan, araştıran, inceleyen, gerçek yaşamda karşılaşılan problemlere bilimsel çözümler üretebilen, insan ilişkileri ve iletişim kurma becerileri gelişmiş, takım çalışması yapabilen, kendisine güvenen ve öz saygısı yüksek bireyler olarak yaşama atılacaksınız. Bunun için size her türlü olanak sunulacaktır.

Bu yolda hepinize başarılar diliyor, hepinizi kutluyorum.

Tekrar hoş geldiniz.